IRIE | pure fashion blog | blog o stylové módě

Boty

SNEAKERS.CZ - web o fenoménu Sneakers je konečně online!

07. 11. 2006, sekce: Boty


Je to koníček, je to krása, je to vášeň, je to běh na dlouhou trať a ne vždy je to levná záležitost. Wadap? Sneakers!

Ten, kdo pravidelně čte náš web, jistě zaregistroval několik mých článků na toto téma. Sneakers, boty, obuv, tenisky, Ér Maxy Najky, Superstáry a tuny dalších. To je, oč tu běží.

Trvalo to více než rok, ale nakonec jsme se dokopali a vytvořili první česko-slovenský klubový web, který má za cíl sdružovat lidi, kteří milují Sneakers stejně jako my. Na adrese www.sneakers.cz v budoucnu najdete informace o všech možných i nemožných modelech sneakers botů, najdete tam články, fotky, profily jednotlivých sběratelů a jejich kolekce, fórum a další věci, které se Sneakers přímo souvisí.

Všichni, kteří máte rádi svoje shoes a chcete se s nimi pochlubit, berte foťák, vyfoťte minimálně tři páry Vašich tenisek a hned se registrujte na www.sneakers.cz.

A pro ty z Vás, kteří máte možnost a chuť podpořit tento nově vznikající projekt, mrkněte se na www.sneakers.cz/support/ kde najdete bannery a ikonky, které můžete umístit na své stránky. Budeme vděční za jakýkoliv support!

SNEAKERS ONLY!Průhledné Air Force 1s? Cleeeear is here!

15. 03. 2006, sekce: BotyAť chcete nebo ne, můsite si přiznat, že Nike je na poli Sneakers prostě TOP. Myslím, že za vše hovoří obrázky z jednoho opravdu luxusního krámu v USA, ze kterého jsem vybral na titulku tyhle exkluzivní průhledné Air Force 1s. Jsem zvědavý jak by přežily ty letošní mrazy u nás. ;)Sneakers boty Nike z limitované série v hip hop shopu Queens!

07. 11. 2005, sekce: Boty

Firma Nike si pro nás připravila zase jedno exkluzivní překvapení. Pro tuto sezónu připravila limitovanou sérii sneakers modelů, jež můžete zakoupit v snad největší prodejně sneakers tenisek v České republice a na Slovensku – v QUEENS HIP HOP SHOP (Praha, Brno, Ostrava, Žilina). Čti dál.

První dva modely z exkluzivní kolekce jsou model AF1 (Air Force One) a Terminator Hi, které kombinují klasické modely tenisek s tradičním skotským materiálem Harris Tweed.

Harris Tweed je unikátní, v domovech skotských tkalců ručně tkaná látka. Vyráběna je z čisté bavlny, která je obarvena a spředena ve městě Outer Hebrides. V poslední době byla výroba této unikátní látky v krizi, jelikož lidé od použití tohoto tradičního materiálu pomalu upouštějí. Jistou záchranu přinesla firma Nike, která se rozhodla použít tento tradiční skotský materiál do svých klasických modelů obuvi. Nike si od skotských tkalců objednalo 10000 metrů látky nejrůznějších vzorů (dosavadní produkce je asi 100 metrů týdně). Tato spolupráce zcela jistě pomohla zachovat a rozšířit výrobu v tomto, již téměř zapomenutém textilním odvětví. Zároveň přináší čerstvý a neobvyklý prvek na trh s exkluzivní obuví.

Další z limitované edice je model Dunk Hi One Piece. Model je projektem Scotta Patta z roku 2004. Podstatou tohoto modelu je hra s motivem zbraně hromadného ničení a její kombinací s hromadnou produkcí masa. V designu jsou znázorněna různá zvířata dohromady s elementy zbraní hromadného ničení. V motivech je tak např. spojen zajíc, či kráva s tankem, či raketou. Celý design působí jako maskáčový vzor. Design je vyroben speciální technologií, která vypálí design laserem do materiálu boty. Velice precizní práce.

Air Force 1 – Halloween undefeated. Tento model AF1 kombinuje lesklý oranžový a černý materiál. Design je vytvoře...


Just For Kicks - první film o fenoménu Sneakers

20. 10. 2005, sekce: Boty

Pro všechny fandy sneakers kultury je tady zajímavá zpráva. Na letošním festivale RESFEST se představí unikátní snímek Just For Kicks. Jde o první celovečerní dokument věnující se fenoménu sneakers kultury, která tvoří podstatnou součást celosvětové hip-hopové módy. V koprodukci uvádí film francouzský televizní kanál France's Canal Plus a Spike TV. Ve filmu se objeví taková jména jako Fab 5 Freddy, DMC, Raekwon The Chef, Rev RUN, či dlouholetý sběratel tenisek a hip-hopový pionýr Grandmaster Caz. Film samotný nabídne pohled na sběratelskou vášeň, ze všech možných pohledů. Ukáže jaký vývoj prodělaly původně čistě sportovní boty, jež se postupem času staly asi nejrozmanitější skupinou lifestylových doplňků v historii urban módy. Just For Kicks se po festivalu RESFEST objeví v televizi SpikeTV a poté výjde na DVD. Doufám, že budu mít možnost tento dokument vidět, protože to určitě bude stát za to!

Více informací na justforkicksmo­vie.comAdidas The S.W. aka Skywalker přilétají z vesmíru

11. 08. 2005, sekce: Boty

Tak tyhle Adidasky jsou inspirovány dobrodružstvími Luka Skywalkera z legendární sci-fi ságy – Hvězdné války (StarWars). Model The S.W. aka Skywalker aka super basketbalové boty ze vzdáleného vesmíru, přináší firma Adidas v rámci své Originals kolekce na pulty obchodů, zatím zřejmě pouze v zahraničí. Čekuj tři barevné kombinace, žluto-červené Skywalkery jsou inspirovány Lukovým domovským Tatooine. ;)Adidas SuperStar 35th Anniversary Collection

02. 08. 2005, sekce: Boty

Dneska vám přináším pár fotek legendárních retro tenisek značky Adidas. Určitě každý příznivce stylových bot už někdy slyšel spojení Adidas – SuperStar. Tyhle legendární kecky slaví letos 35. výročí a taky to jak se patří oslavily. Firma Adidas připravila speciální kolekci 35ti exkluzivních modelů SuperStar, jejichž ukázky najdete pod článkem. Luxusní provedení, které je u firmy Adidas již standardem doprovázejí i originální jména jednotlivých modelů, SuperStar Andy Warhol (žluto-fialová kombinace), Disney, Run DMC, Red Hot Chili Peppers, Roc-A-Fella, Bad Boy, Missy Elliott, Berlin, Paris, či London jsou opravdovými SuperStars. Bližší informace najdete na webových stránkách firmy Adidas – The SuperStar 35th Anniversary Collection

image image image image image image image image image image image image image image image image image image


Nike kam se podíváš. Čekuj speciální kousky ze zahraničí

07. 07. 2005, sekce: Boty

Pokud jste fandové botů značky Nike a jejich retro kolekcí, určitě se vám budou líbit tyhle modely. Pro dnešek jsem zvolil Nike – Air Force One, a série Dunk. V nejbližší budoucnosti určitě nahodím i jiné značky.

 


Přebírání jakéhokoli obsahu z těchto stránek (texty, fotky) je přísně zakázáno! | nákupáky.cz