IRIE | pure fashion blog | blog o stylové módě

Sneakers boty Nike z limitované série v hip hop shopu Queens!

07. 11. 2005, sekce: Boty

Firma Nike si pro nás připravila zase jedno exkluzivní překvapení. Pro tuto sezónu připravila limitovanou sérii sneakers modelů, jež můžete zakoupit v snad největší prodejně sneakers tenisek v České republice a na Slovensku – v QUEENS HIP HOP SHOP (Praha, Brno, Ostrava, Žilina). Čti dál.

První dva modely z exkluzivní kolekce jsou model AF1 (Air Force One) a Terminator Hi, které kombinují klasické modely tenisek s tradičním skotským materiálem Harris Tweed.

Harris Tweed je unikátní, v domovech skotských tkalců ručně tkaná látka. Vyráběna je z čisté bavlny, která je obarvena a spředena ve městě Outer Hebrides. V poslední době byla výroba této unikátní látky v krizi, jelikož lidé od použití tohoto tradičního materiálu pomalu upouštějí. Jistou záchranu přinesla firma Nike, která se rozhodla použít tento tradiční skotský materiál do svých klasických modelů obuvi. Nike si od skotských tkalců objednalo 10000 metrů látky nejrůznějších vzorů (dosavadní produkce je asi 100 metrů týdně). Tato spolupráce zcela jistě pomohla zachovat a rozšířit výrobu v tomto, již téměř zapomenutém textilním odvětví. Zároveň přináší čerstvý a neobvyklý prvek na trh s exkluzivní obuví.

Další z limitované edice je model Dunk Hi One Piece. Model je projektem Scotta Patta z roku 2004. Podstatou tohoto modelu je hra s motivem zbraně hromadného ničení a její kombinací s hromadnou produkcí masa. V designu jsou znázorněna různá zvířata dohromady s elementy zbraní hromadného ničení. V motivech je tak např. spojen zajíc, či kráva s tankem, či raketou. Celý design působí jako maskáčový vzor. Design je vyroben speciální technologií, která vypálí design laserem do materiálu boty. Velice precizní práce.

Air Force 1 – Halloween undefeated. Tento model AF1 kombinuje lesklý oranžový a černý materiál. Design je vytvořen největším prodejcem sneakers v Los Angeles – Undefeated. Model vyjadřuje pojetí Halloweenu firmou Undefeated.

Klasický model Cortez si vzal do parády Mr. Cartoon, coby nejpopulárnější tetující umělec ze západního pobřeží spojených států. Design obsahuje vyšitý mexický motiv dravého ptáka na nylonovém materiálu boty.

Pokud tedy máte zájem o některé z modelů, jež je na světě vyrobeno pouze 200 kusů, neváhejte navštívit některý z obchodů Queens, nebo rovnou jejich hip hop e-shop.

Sneakers, boty Nike, Air Force One, AF1, Cortez, Air Force 1 - Halloween undefeated, Dunk Hi One Piece, Harris Tweed, Terminator Hi

Přebírání jakéhokoli obsahu z těchto stránek (texty, fotky) je přísně zakázáno! | nákupáky.cz